Sport

Sport to zdrowie! Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Z każdej strony słyszymy, że sport to zdrowie, a jego uprawianie pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie fizycznie i psychicznie. Dlaczego warto uprawiać sport?

1. Sport pozytywnie wpływa na wygląd naszej sylwetki.Dlatego wszyscy, którzy marzą o zrzuceniu kilku kilogramów, obok odpowiedniej diety, powinni zadbać o również o ruch. Ćwicząc, szybciej spalamy tkankę tłuszczową, rzeźbimy mięśnie i modelujemy sylwetkę.

2. Regularnie ćwicząc wzmacniamy nasze mięśnie i stawy, dzięki czemu będziemy cieszyć się ich sprawnością przez długie lata. Mamy większe szanse na to, zachowamy samodzielność i niezależność do późnej starości.

3. Zmniejszamy ryzyko chorób cywilizacyjnych w przyszłości. Choroba wieńcowa, zawał serca, cukrzyca czy otyłość – to tylko niektóre schorzenia, których możemy uniknąć regularnie uprawiając sport.

4. Sport to doskonała metoda, by pozbyć się stresu, złagodzić zgromadzone napięcia i zrelaksować się po całym dniu pracy.Dotleniony, wypoczęty i zregenerowany organizm będzie lepiej radził sobie z przeszkodami natury fizycznej i psychicznej. Szczególnie relaksujące mogą okazać się sporty uprawiane na świeżym powietrzu, które zapewnią nam zbawienny kontakt z naturą.

 

14542433_312230922468748_1097900296582925882_o

5. Ludzie, którzy uprawiają sport są szczęśliwsi! Podczas aktywności fizycznej nasz organizm produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia. Efekt? Poprawa samopoczucia oraz kondycji umysłowej nie tylko fizycznej.

6. Sport pozytywnie wpływa również na naszą urodę. Pocąc się, pozbywamy się z organizmu nagromadzonych toksyn, a regularnie oczyszczany organizm funkcjonuje i wygląda lepiej.

7. Wyznaczając sobie kolejne cele w sporcie oraz stopniowo realizując je, zyskujemy nie tylko coraz lepszą kondycję fizyczną, ale również poczucie, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Wzmacniamy się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie!